Jak znaleźć szczęście?

Każdy poszukuje szczęścia w swoim życiu. Chciałby pozbyć się problemów. Mieć wszystko gdzieś i iść cieszyć się tak po prostu, że się żyje. Jak znaleźć szczęście  w tym hałasie pieniędzy, szybkości i w sumie małych wartości?
Zacznijmy od tego co to właściwie jest szczęście?
Prawda jest taka, że wszystko może być naszym szczęściem. Musimy po prostu dostrzec co tak naprawdę nas uszczęśliwia. Może to być czas spędzony z bliską osobą, dla innych pomaganie.
Kiedy znajdujemy czterolistną kończynę, myślimy ''o będę miał/a szczęście'', jednak co się po tym kryje. Długo się zastanawiałam, czy to może te wszystkie ziemskie rzeczy i uczucia. Czy jesteś szczęśliwy, gdy spełniasz marzenia, kiedy biegniesz wolny od wszystkich problemów lub kiedy nadejdą upragnione wakacje? To jest coś ponad człowieka. Nie każdy stawia marzenia na pierwszym miejscu, a to one są największym powodem radości! Nie przedstawiłam wam jednej magicznej rzeczy, która niszczy każdą barierę, daje szczęście każdemu. Wiesz co to jest? Uśmiech! Jest źle? Uśmiechnij się! Przecież niedługo będzie lepiej! Rozbiłaś kubek? Śmiej się z tego! Życie nie polega na ciągłym zdobywaniu pieniędzy, i byciu najlepszym, ale na byciu szczęśliwym. Chce kiedyś powiedzieć, trzymając za rękę moje szczęście ,,miałam najszczęśliwsze życie na świecie!"
Po prostu rób to co kochasz! W tym tkwi szczęście! Wstawiam wam czterolistną kończynę na szczęście i spełnienie marzeń!


9 komentarzy :

 1. Zgodzę się z Tobą! Czym byłby dzień, gdy wstając myślałbyś "o kurczę znów do tej pracy/szkoły", tak - niczym. Powinniśmy robić w życiu to co kochamy, rozwijać się w kierunkach jakie my obierzemy a nie nasi rodzice.
  Super wpis!

  Zapraszam --> http://hot-schot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny post, taki motywujący. :)

  lady-aria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. hej :)
  nominowałam Cię do LBA, więc zajrzyj do mnie: http://bibliotekaamarzen.blogspot.com/2016/06/dziewiate-liebster-blog-award.html
  Pozdrawiam,
  Posy

  OdpowiedzUsuń
 4. Potrzebowałam takiego wpisu! Ostatnio naprawdę zapomniałam, jak to jest być szczęśliwym.

  Pozdrawiam ♥
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 5. Naszym życiem kierują uczucia nie zawsze te pozytywne ważne jest by nie poddawać się to prawda że nasze życie jest wielką walką ale wiem że warto świetny blog zapraszam do mnie może coś cię zainteresuje http://blogżycie.com/sh190515_blogzycie/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wieczorem pisałam o tym notkę ;) Jeszcze jej nie dodałam, bo na dziś miałam przygotowaną inną, ale na pewno się pojawi. Szczęście każdy z nas ma w sobie, wystarczy je wypuścić, a wróci z podwojoną siłą :)
  http://iga-be.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Hejo! Świetnie piszesz, na prawdę. Umiesz opisywać tak jakbyś to opowiadała :)
  Obserwuję :)
  http://mariposedi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Niektórzy całe życie poszukują odpowiedzi na to pytanie...

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka