Jesteś Patriotą?

Dzisiaj jest 11 listopada 2016 rokuNarodowe Święto Niepodległości.
Zastanawialiście się czy jesteście prawdziwymi patriotami? Większość z nas kojarzy to z wojną i umieraniem za ojczyznę. Lecz jak w czasach pokoju jak mamy okazywać naszą miłość do Polski?
Postanowiłam napisać to w puntach, żeby było jasne i przejrzyste dla każdego.

1. Nie musimy w dzisiejszych czasach umierać za ojczyznę.

2. Powinniśmy wywieszać przed domem flagę Polski w święta narodowe takie jak: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 maja - Święto Konstytucji 3 maja, 1 sierpnia - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, 31 sierpnia - Dzień Solidarności i Wolności, 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Zastanawiam się czy nie lepiej cały rok mieć ją wywieszoną. Wtedy pokazywalibyśmy, że jesteśmy Polakami cały czas, a nie tylko od święta.3. Bierzmy udział w Świętach Narodowych nie tylko wywieszając flagę, ale i oglądając w telewizji lub być obecnym na żywo w nich.

4. Nie uznawajmy to jako dodatkowy dzień wolny, w którym można poleżeć dłużej w łóżku.

5. Nie wstydźmy się w czasie naszych narodowych świąt chodzić w kotylionach.

http://kotyliony.com/kotylion-patriotyczny-pojedynczy-kokarda-narodowa-p-443.html

Czym tak w ogóle jest niepodległość?

Niepodległy czyli niezależny od innych państw. Święto Niepodległości świętujemy z radości nie mamy wolną Polskę oraz mówimy w języku polskim, że nie jesteśmy pod innym państwem jak w czasach okupacji i wojen. To już 98 rocznica kiedy jesteśmy my Polacy wolni.

Macie jakieś pytania, lub własne stwierdzenia na temat obchodzonego dzisiaj święta? Zapraszam do komentowania i wyrażania swojego zdania. Co sądzicie o planach wielkiej uroczystości na 100- lecie Niepodległości? Czekam na wasze komentarze.3 komentarze :

 1. Cóż ja nie czyje sie patriotka wszystko przez ten chory rząd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Władza w naszym kraju nie jest zbyt dobra, ale trzeba się cieszyć, że mówimy po Polsku, nie należy się przejmować rządem puki nie odwali coś naprawdę dziwnego i nie podobającego się społeczeństwu.

   Usuń
 2. Bardzo odważny i mądry post. Ja patriotką nie jestem, jednak mądrość w twoim pisaniu na ten temat bardzo mi się podoba :3

  gabrielle-fashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka