Pierwszy Dzień Wiosny!Długowłosa dziewczyna szła przez miasto bloków. Przytłoczona codziennością czuła obowiązek szkoły na swych barkach. Wiatr poczochrał jej włosy, a w ręce wpadła mała karteczka z kalendarza.

Wtorek
21 marca 2017
Pierwszy Dzień Wiosny
Dzień Wagarowicza

Jej myśli zmieniły tor. Zachwycona zebrała swych przyjaciół i razem zaplanowali swój Pierwszy Dzień Wiosny. Miał być inny oraz wyjątkowy.


W rozmowie przerwał im dzwonek na lekcje. Schowali się wszędzie gdzie się dało i słuchali czy nie idzie ich nauczycielka. Jej pantofle zawsze wydawały głośny dźwięk z echem, tym razem była cisza. Nie było nikogo. Rozglądając się wokół wyszli tylnym wyjściem ze szkoły. Ich pierwszym celem był las. Chcieli obudzić zwierzęta ze snu zimowego, lecz to co ujrzeli zupełnie zapełniło ich głowy. Kwiaty przebiśniegów upiększały odżywiającą po mrozach ziemię. Wokoło latały kolorowe motyle. Po między drzewami można było dostrzec kilka saren witających wiosenne promienie słońca. Było słychać szum liści i kolorowy wiatr między nimi. Czy to była inna kraina? Nie, to nasz świat jest taki piękny. Dostrzeże to tylko ktoś, kto nie biegnie, nie goni, nie pędzi, lecz zatrzyma się i zobaczy magię. Grupka uczniów zaczęła się śmiać. Uśmiech nadał tej sytuacji jeszcze więcej optymizmu. Dzień powoli się kończył, lecz zamiast do domu poszli do szkoły. Zobaczyli drabinę i myśląc tylko chwilę weszli na dach. Usiedli i spojrzeli na zachodzące słońce. Każdy z nich myślał, by ta chwila trwała wieczność. Spontaniczność czy monotonność? W pierwszy dzień wiosny wybór należy do was! Dajcie znać w komentarzach, jak wy spędziliście ten wyjątkowy dzień. Zrobiliście coś innego?
5 komentarzy :

 1. Uroczy wpis, aż mi się przypominały jak sam za dziecka w podstawówce cieszyłem się wiosną i przebywałem na świeżym powietrzu dużo czasu. Fajny wpis.

  Zapraszam do odwiedzenia:
  http://mytruetherapy.blogspot.com/2017/03/2-seriale-mojego-dziecinstwa.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis kochana:)
  Pogoda dzisiaj iście wiosenna :) Szkoda, że cały dzień w pracy spędziłam ale przez okienko widziałam jak ładnie było :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne opowiadanie :D. Czytając aż się czuje ten wiosenny wiatr, słońce. Spokój.
  W tym roku się poszczęściło, pogoda była naprawdę ładna :P.
  Pozdrawiam,
  Sowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis. Właśnie sobie uświadomiłam, że będąc na studiach zupełnie zapomniałam o tym dniu, ale przypomniałaś mi dawne piękne czasy. Dziękuję Ci za to ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejku, jaki piękny wpis. :) Świetnie się go czytało i stwierdziłam że większość osób nie zwraca uwagi jak piękny jest nasz świat.
  http://inga73.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka