Kto Cię kocha?

Szukasz odpowiedzi na to pytanie wszędzie gdzie się da. Używasz internetowych testów, które łączą Cię z Facebookiem, aby wybrać jednego Twojego znajomego, który niby Cię kocha. Modlisz się, aby wypadła właśnie ta osoba, na której Ci zależy. Niestety bardzo często wypada, ktoś inny.
Wiem, jak często szukasz odpowiedzi w Internecie, na pytanie: ,,Jak druga płeć okazuje uczucie?'' z nadzieją, że przeczytasz o każdym geście, który wykonuje druga osoba. Wysyłasz screeny wiadomości do najlepszych przyjaciół i ciągle pytasz: ,,Czy mu/jej zależy? Czy warto się angażować?''
Skupiasz swoją uwagę na kimś zupełnie obcym. Myślisz tylko o tym, aby przypodobać się tej drugiej osobie. Marzysz, aby w końcu kogoś mieć. Jednak, jest jedna najważniejsza zasada, o której większość z nas zapomina. A to dzięki niej poznajemy miłość naszego życia. Co to takiego?Aby pokochać kogoś innego, najpierw trzeba pokochać samego siebie. Jeżeli chcesz, aby ktoś zaakceptował to jakim jesteś człowiekiem, na samym początku powinieneś zrobić to ty. Bo jeżeli, ty nie lubisz samego siebie, to dlatego miałby to zrobić ktoś inny? Ty sam jesteś swoim najlepszym przyjacielem, największą miłością. Każdy z nas jest inny, każdy na inne marzenia i plany, inne oczy, inne dłonie, ale właśnie to jest w nas wyjątkowe. Powinniśmy cieszyć się, że mamy inny nos niż ktoś inny, bo jakbyśmy mieli taki sam, to nie byłoby w nas tego czegoś wyjątkowego. Układanka całkiem innych cech, tworzy niezaprzeczalną perfekcję ludzkiego istnienia.Receptą na prawdziwą miłość jest pokochanie samego siebie. Twoje życiowe cele i marzenia powinny być na pierwszym miejscu, a nie zmienianie się dla kogoś. Jeśli, ktoś ma nas pokochać to takich jacy jesteśmy. Przecież w miłości nie chodzi o wzajemne adorowanie się i mówienie: ,,O matko jaki ty jesteś cudowna/y''. Chodzi tutaj o wspieranie się w tym co robimy. Jeśli kochasz fotografować to to robisz, a nie porzucasz tego dla jakiejś osoby, która nie pozwala Ci się rozwijać. Postaw siebie i swoje pasje na 1 miejscu, a nie innych ludzi, którzy mogą Cię zostawić. Pomyśl co będzie jeśli ludzie odejdą? Z czym zostaniesz? Z niczym? A tak będziesz mieć swoje pasje i kogoś kto Cię kocha - samego siebie. Najważniejsze jest to, aby to właśnie siebie rozwijać, a nie poświęcać się rozwijaniu miłości, bo ona sama się rozwinie z czasem. Jak najzwyklejszy kwiat, którego co jakiś czas tylko trzeba podlewać, a nie stać przy nim non stop z konewką.
Udowodniono naukowo, że ludzie z pasją mają większe powodzenie w miłości. Nadal masz jakieś wątpliwości, co to rzucenia wszystkiego i zajęcia się sobą? Pewnie się zastanawiasz, a co jeśli druga połówka zarzuci wam, że nie spędzacie z nią czasu przez swoje pasje. To proste! Jeśli ustalicie sobie czas na własne pasje i czas dla siebie to nikt nie będzie pokrzywdzony. Jednak jeśli druga osoba chce mieć Cię ciągle, no to coś tu jest nie tak i raczej taka osoba ściągnie Cię na dół, a nie ku górze. Pamiętaj, że w związku najważniejsze jest wsparcie, zaufanie, cierpliwość i wiele innych aspektów, na które nie zważamy argumentując, że po prostu kogoś kochamy. Niestety na samym uczuciu daleko nie zajedziemy.Odpowiedź na pytanie, kto Cię kocha jest teoretycznie prosta, lecz wielu osobom sprawie, niemało problemów. Kochasz sam siebie. A jeśli zaprzeczysz, to może powinieneś zacząć to robić i zobaczyć jaki świat jest piękny bez marudzenia i szukania wad. Zacznij zauważać te dobre rzeczy, wypisz co jest w tobie dobre, a złe spróbuj zmienić lub pokochać. Otwórz serce na samego siebie.

Udostępnij ten post znajomym, którzy nadal zastanawiają się kto ich kocha! No i zostaw coś po sobie w komentarzu! Miłego Dnia! 

2 komentarze :

 1. genialny wpis! :)
  zamiast uganiać się za miłością powinniśmy najpierw pokochać siebie i sami o siebie zadbać :)
  pozdrawiam

  https://mojaszafamodnaszafa.blogspot.com/2018/06/dlaczego-mezczyzni-kochaja-zozy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny wpis. I taki prawdziwy...

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka