Po co internetowy świat?

Pewnie wiele ludzi już poruszało ten temat. Internet. Chciałabym wam przedstawić moim zdaniem wady i zalety nowoczesnego świata. Czasem myślę, że wirtualne życie jest kompletnie inne od tego prawdziwego. Dzisiaj wszystko przez telefonu, laptopy. Moja rodzina dziwi się jak ja szybko pisze na klawiaturze. Przyzwyczajenie. Od kiedy to wszystko powstało minęło już trochę lat. Powiem Wam w tajemnicy moją tezę o tak szybkim pójściu technologii na przód. W USA rozbił się statek kosmiczny. Już wiecie co mam na myśli? Naukowcy stamtąd mają kontakt z istotami poza ziemskimi, które ruszyły wszystko do przodu. Jak inaczej wyjaśnicie tą prędkość? A pro po prędkości, w dzisiejszych czasach wszystko musi być szybkie jak ... UFO! Widzieliście w filmach jak szybko znikają w przestworzach. Ale już koniec o tym. Zacznijmy o wadach i zaletach internetu!

ZALETY:

Zaczynijmy od przyjemnej dla Was prawdy, którą prawie każdy zna. Internet jest miejscem poznawania ludzi, tworzenia czegoś własnego jak właśnie blog. Mamy portale społecznościowe na których piszemy z sąsiadem, z koleżanką z klasy. Rozmawiamy z kimś oddalonym o tysiące kilometrów np. rodziną, która wyjechała za pracą. Widzimy siebie, jakie to cudowne, że naszej bliskiej osobie nic nie jest. Kiedy chcesz zaznać trochę relaksu wchodzisz na YouTube i słuchasz piosenki wrzuconej 5 minut temu. Chcesz zobaczyć co słychać u Twojego znajomego lub u największego wroga. Aplikacja Snapchat pokaże Ci wszystkie szczegóły z życia ludzi, których znasz i nie. Przecież każdego interesuje co dzisiaj jadłeś! Możesz rozmawiać z kim chcesz nawet o 2 w nocy. Możesz robić tutaj wszystko!

WADY:

Na tym, że możesz robić wszystko zacznijmy wady. Prawda, że to cudowne jak ktoś Cię hejtuje w internecie? Nie! Mogą Cię zwyzywać, zniszczyć. Zrobiłeś coś głupiego za chwilę CAŁY ŚWIAT o tym wie! Nikogo nie obchodzi co zrobiłeś, ważne żeby się pośmiać. Jeśli jednak jest dobrze, cieszę się możesz przez internet porozmawiać z miłością Twojego życia, możesz zobaczyć jak pięknie dziś wygląda, ale to dołuje, bo nie możesz jej przytulić, nie możesz dotknąć tak bardzo bliskiej Ci osoby.  Zaczyna się wiosna potem lato! Gdzie masz rower? Nie jeździj nim tylko żeby pochwalić się znajomym na snapchacie czy facebooku. Zabierz rodziców pojedźcie gdzieś razem na wycieczkę! Pomyślisz: ''Jak to? Mam starych brać na wycieczki? Będą się ze mnie śmiać!'' Bardzo dojrzałe jest słowo ''Starzy''. Ludzie, którzy nas wychowali. Ja nie potrafiłabym tak na nich powiedzieć. Kłócimy się, czasem wyrwie mi się brzydkie słowo, lecz wiem, że kiedyś oni odejdą będziesz mieć własną rodzinę i chciałbyś, aby Twoje dzieci udawały, że Cię nie znają? Jesteś za młody, żeby to zrozumieć. Wyżalę Ci się drogi czytelniku jak przyjaciółce. Siedzę w internecie tylko dlatego, że nikt nie rozumie mojej inności. Chciałabym jakiegoś popołudnia wyjść z rodziną na spacer tak po prostu spędzić z nimi czas. Ale z pewnego rodzinnego powodu nie mogę. Zamykam się w sobie. Przez internet. Czasem marzę, żeby jakiś piorun rozwalił cały ten internet, cały ten świat szary, kiedy idziesz z komórką przez miasto i nic Cię nie obchodzi. Mijają Cię ludzie ważni, odchodzą. Mijają Cię chwile, które już nie wrócą. A kiedy się obudzisz z tego świata będzie już za późno! Największa Wada? Ucieczka. Trafiamy tutaj zamiast iść do ludzi najbliższych, albo chociażby sięgnąć po książkę. To już w ogólne rzadkość. Osoba z książką? Coś takiego jeszcze istnieje? Mogę policzyć na palcach takie osoby, które znam.

Jeśli skończyłeś czytać, napisz komentarz ''idę na dwór'' i to zrób!!
4 komentarze :

 1. Idę na dwór! ale nie teraz, najpierw napisze ten komentarz :P Internet jak wszystko ma swoje dobre i złe strony. Musimy o tym pamiętać zawsze i wszędzie. Największą jego wadą jest własnie to, że potrafi on nam zabierać nasz rzeczywisty świat. Internet pochłania nas.
  Mądry post. Pozdrawiam oraz zapraszam do siebie: http://bogwilife.blogspot.com/ Mam nadzieję, że zajrzysz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie wróciłam ze spacerku :)
  Masz dużo racji w tym co piszesz :)
  Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com/2016/04/olejek-z-pestek-truskawek.html

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się , idzie wiosna więc zamiast siedzieć w necie lepiej wyjść na spacerek

  Zapraszam na mój BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Idę na dwór! ;) Uważam, że Internet "pożera" wszystkich. Nie tylko młodzież, jak głoszą to stereotypy, ale również dorosłych. Mało kto może przeżyć dzisiaj bez telefonu z dostępem do Internetu pod ręką. Mądrze piszesz.
  http://hellokitycool-top-model.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka