Podróż do Danii - Witaj Kopenhago!

Mimo, że wakacje minęły chciałbym Wam pokazać miejsca, w których byłam. Jest to Kopenhaga - stolica Danii, oraz Tivoli Park, znajdujący się w niej. Jest to piękne miejsce, świeże powietrze, bo z każdej strony woda. Ludzie żyją takim samym szybkim tempem jak my, lecz jest jedna godzina, w której wszyscy się zatrzymują i patrzą jak wartownicy się zmieniają.Zacznijmy od początku. W Danii byłam niestety tylko 2 dni, ale naprawdę dużo zobaczyłam. Pierwszego dnia poszliśmy do Tivoli Park. Było tam mnóstwo kolejek górskich, wieża ciśnień, pyszne lody, po prostu kocham je. Są po 30 koron duńskich, ale warto (30 koron duńskich = ok. 17zł). Ten park wygląda jak magiczna kraina. Można powiedzieć, że wszystko jest tam bajkowe.Przejście przez tę bramę, jest jak druga strona lustra - zupełnie inny świat, w którym chce się zostać i ciągle czekać z radością, aby wsiąść do kolejki, do huśtawek kilkanaście metrów nad ziemią. Aby poczuć te emocje!


Bo emocjonującym dniu w Tivoli Park, spaliśmy w duńskiej szkole. Bardzo miło i przytulno. Dla nas była duża sala zabaw. Rozłożyliśmy śpiwory, karimaty i czekaliśmy na kolacje. Było też boisko, na którym graliśmy. Budynek był naprawdę duży, w końcu było tam przedszkole, podstawówka i liceum.

Mogłam również czytać duńską wersję Myszki Miki. (jakbym znała język)

Teraz czas na zwiedzanie Kopenhagi!
Niestety 2 dni szybko minęły i promem wracaliśmy do Polski. Na koniec śmieszne selfie ze znajomymi, które jest dowodem naszej dobrej zabawy na tym, krótkim, ale niezapomnianym pobycie.5 komentarzy :

 1. widac,ze wyprawa udana, chcialabym tam sie kiedys wybrac :) pozdrawiam

  uwiecznij-chwile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsca, zazdroszczę! :)

  Żaneta z www.epokadumania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy tam nie byłam, ale myślę, że to magiczne miejsce. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kopenhaga jest świetna, ja przeżyłam zimą, lutym tego roku ;)

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka