Poznałeś/aś siebie?!

Czasem trudno odnaleźć siebie. Idziesz przez miasto i zastanawiasz się co by Cię wyróżniało z tłumu? Kolorowe włosy? Ostry makijaż? Nie! To nie to! Więc co możesz zrobić? Kim tak naprawdę jesteś? Umiesz powiedzieć, że jesteś szczęśliwy z momentu swojego życia w jakim się znajdujesz? Wiesz na pewno, że czujesz się dobrze w tym miejscu, w którym teraz siedzisz i czytasz to? Tak na początek września. Czy jesteś dumny z poddanej decyzji? Na przykład o szkole. To na pewno Twój kierunek? Za kilka lat już nie będziemy mogli się cofnąć. Będziemy musieli trwać w wyborach, które kiedyś wybraliśmy. Spójrz w lustro! Kogo widzisz? Przyszłą dziennikarkę, a może lekarza? Spełnioną nauczycielkę? Mordercę? Szczęśliwego człowieka? Pomyśl czy Ci czegoś nie brakuje. Nie męczysz się rutyną? Po wakacjach, na których dzieje się mnóstwo ekscentrycznych rzeczy każdy tęskni. Powiało powagą. Jeśli chcesz możesz wziąć przykład ze mnie. Oznaczyłam sobie cel i do niego dążę! Podzielę się z Tobą nim. Kiedy patrzę w lustro widzę osobę, która kupi mieszkanie, będzie profesjonalną dziennikarką. Ale nie taką siedzą za biureczkiem i grzebiącą w papierkach. Chce szukać wrażeń. Państwo ciągle nas zmusza, żebyśmy skończyli szkołę, znaleźli pracę, wzięli ślub, mieli dzieci, pracowali aż do emerytury. Nuda prawda? Ale jeśli to jest jego cel życiowy to proszę bardzo! Właśnie tutaj chodzi o ten cel. On zależy tylko od Ciebie! Musimy odnaleźć granicę swoich możliwości oraz poszerzać ją. Wiecie, mam lęk wysokości, ale w przyszłości chcę skoczyć na bungee. Niestety z samolotu bym się bała. Widzicie to już jest poszerzenie tej granicy. Co z tego, że się boję , ale mam cel! I mimo lęku chcę go osiągnąć i to zrobię. A ty masz swój cel? Jak poszerzasz granicę swoich możliwości? Chyba mi nie powiesz, że wbijając kolejny level w grze?! Odejdźmy od komputera. A co jak po śmierci nie będzie komputera, telefonu, a nawet Wi-Fi!? Przerażenie w oczach nie których pewnie się pojawiło i myśli ,,Jak to?''  Życie nie kończy się na siedzeniu przed komputerem i łapaniu Pokemonów. Po śmierci zostaną nam tylko bliscy. Między ludźmi żyjemy tutaj, między nimi ''żyjemy'' i tam. Pamiętajcie! Dążcie do tego by mieć najlepsze życie pod słońcem.5 komentarzy :

 1. Fantastyczny wpis. Pójdę za twoją radą i też jakiś cel sobie wyznaczę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, ze kogoś zmotywowałam do wyznaczania celów.

   Usuń
 2. Kazdy z nas powinien miec cele, niewazne jaki, wazne,zeby prowadzil do szczescia i lepszego zycia :) Bardzo madry wpis!
  uwiecznij-chwile

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę Ci, że tak w młodym wieku już masz jasno obrany cel na życie. Ja 6 lat później, nadal zastanawiam się co tak naprawdę sprawia mi radość w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam czytać twoje wpisy, lubię trochę zastanowić się nad tym co jest, było i będzie. Nie jestem do końca pewna swojego życiowego celu, ale poszukiwania trwają i jestem pewna, że się uda.

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka