Co będzie, kiedy zabraknie słów?

Nagle zniknęły wszystkie słowa. Nie możesz powiedzieć ,,kocham cię'' ukochanej osobie. Nie możesz krzyknąć swojego zdania. Jest cisza. Nasze uszy odpoczywają od zbędnych kłótni. Zamiast tego ludzie zaczęli dostrzegać kolor oczu osoby, z którą są. Niebieskie, zielone, piwne, brązowe, fioletowe, mieszane, w kropki, większe, mniejsze. Dostrzegli różnice w wyglądzie, zachowaniu. Nie ma już złości, nie ranią słowa wypowiedziane w nieodpowiednim momencie. Przytulanie stało się tak częstą czynnością jak kiedyś mówienie. W tym pięknym świecie bez słów liczą się gesty. Nie ma liter, nie ma wyrazów, jesteśmy tylko my i to co robimy dla drugiej osoby. Co myślicie o takim świecie? Co z tego, że nie było by Internetu. Kochalibyśmy się, a to najważniejsze, by miłość rządziła światem, a nie podła nienawiść. Bądźmy cicho jak kwiaty, które są piękne, które się nie kłócą, mówią lecz nie znają słów. Gdy będzie prawdziwa cisza, usłyszymy coś czego nie dało się usłyszeć w chaosie. Co to? Sam/ Sama się przekonaj!


2 komentarze :

  1. Twój wpis daje do myślenia. Moim zdaniem mogłoby zabraknąć słów. Być może wtedy okazywalibyśmy sobie więcej czułości, której coraz częściej skąpimy drugiej osobie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Sądzę, że byłoby to ciekawe doświadczenie. Zmuszasz do refleksji, a jest to bardzo potrzebne w naszym życiu. Osobiście jestem pewna, że gdybyśmy stracili tą umiejętność to w jak najszybszym czasie staralibyśmy się nawiązać jakiś inny sposób komunikacji, ale to tylko moja opinia ;)
    Pozdrawiam serdecznie, Czytelniczka.

    OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka