Dno szklanej kuli.

Najlepiej żyć za szklaną szybą. Piękne by były spływające uczucia, które Cię już nie dotykają. Miłość jest przekleństwem, z którym każdy z nas musi się zmierzyć. A co jeśli ludzie nie dają rady? Całe życie dociska ich do dna. Nie da się żyć normalnie. Nie da się być szczęśliwym. Nawet największy optymista na tym przeklętym świecie straci swój optymizm. I nagle słowa "wszystko jest mozliwe" powoli zmieniają swój kształt i znaczenie. Następuje "coś jest możliwie". Lecz krytyczny moment to kiedy usłyszymy "i tak umrzemy" Lecz nikt nie pomyśli co zrobi przez te lata? Przesiedzimy jak nudna lekcje? Ciągły krzyk, że trzeba coś osiągnąć. Osiągnęłam dno. Wystarczy?
A teraz ktoś przekroczył granice. Wszedł niespodziewanie do mojej kuli. Posklejał jej połamane kawałki. Pomógł mi wstać z dna. Nie zwarzał o przeszłość. Liczy się teraźniejszość i przyszłość razem z nim. Co takiego miał w sobie, że wpuściłam Go do swojego serca? Miłość już nie jest cierpieniem, a czymś wyjątkowym. Oparciem,  które mam. Jest dla mnie czuły jak prawdziwy mężczyzna, obroni mnie jak brat, poradzi jak ojciec. Mogę mu wszystko powiedzieć jak przyjaciółce. Bycie z kimś to nie tylko miłość i całowanie. To przede wszystkim rozmowa. Niby proste rzeczy, a takie trudne do zrozumienia. Nie dostrzegamy ich na co dzień, tak jak piękna wokół nas. Bo nie każdy dostrzega piękno. I widzę jak doświadczenia popchnęły mnie by zobaczyć to piękno. Złe jak i dobre wydarzenia dążą do czegoś wspaniałego w naszym życiu. Uczymy się na błędach, a nasze życie staje się piękniejsze. Życzę Wam Pięknego Życia!


3 komentarze :

 1. Podoba mi się post, wpis jest taki szczery i dojrzały. "Liczy się teraźniejszość i przyszłość razem z nim." - dokładnie tak, zgadzam się w zupełności. Miłego wieczoru!

  http://kochamcieanonimowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem, to naprawdę piękne ale i okrutnie prawdziwe słowa. Niestety miłość sama w sobie nigdy nie była moją tematyką, ale muszę przyznać że twój tekst przeczytałam z przyjemnością ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądry wpis, taki prawdziwy. Podoba mi sie bardzo.

  OdpowiedzUsuń

Nie każdy dostrzega piękno. © 2018. Wszelkie prawa zastrzezone. Szablon stworzony z przez Blokotka